top of page

Jäsenyritykset Suomessa

Jäsenyrityksemme löytyvät sijainnin mukaan alla olevasta listasta. Klikkaamalla paikkakunnan/maakunnan nimeä näet tiedot. 

  • Helsinki
    Haagan Verhoilupalvelu Keijo Matilainen, verhoilijamestari Kyttäläntie 8 B, 00390 Helsinki 09 587 3652 keijo@haaganverhoilupalvelu.fi www.haaganverhoilupalvelu.fi Google-kartta Halosen Verhoiluliike Oy Antero Saarinen, verhoilijamestari Porvoonkatu 28 B, 00520 Helsinki 09 146 4856, 040 742 9464 antero.saarinen@halover.fi www.halover.fi Google-kartta Verhoiluliike P. Kanerva Oy Juhani Kanerva, verhoilijamestari Jäämäentie 20 A, 00970 Helsinki 09 307 712, 040 589 9162 verhoiluliike.kanerva@kolumbus.fi www.verhoiluliike-kanerva.fi Google-kartta Verhoomo J. Hietala Jukka Hietala Pyynikintie 5 S,00710 Helsinki 050 350 8230 j.k.hietala@gmail.com www.verhoomo-hietala.fi Google-kartta Verhoomo Laiskanlinna Oy Ari Toivonen, verhoilijamestari Temppelikatu 10, 00100 Helsinki 09 446 075 ari@verhoomolaiskanlinna.fi www.verhoomolaiskanlinna.fi Google-kartta Verhoomo Punainen Tuoli Oy Pauliina Laxström Eurantie 3, 00550 Helsinki 044 2477448 info@punainentuoli.fi www.punainentuoli.fi Google-kartta Verhoomo Tolonen Oy Oke Tolonen, verhoilijamestari Veneentekijäntie 7, 00210 Helsinki 050 310 6265, 040 049 8886 oke@verhoomotolonen.fi www.verhoomotolonen.fi Google-kartta Verhoomo Tontti Sami Tontti Rasavilliuksenkuja 15, 00960 Helsinki 050 593 7129 sami.tontti@kolumbus.fi Google-kartta Sago Oy Mäntytie 17 B, 00270 Helsinki 040 757 4342 Google-kartta Verhoomo Linnan Kellari Outi Linna, verhoilijamestari Hallainvuorentie 12 C, 00920 Helsinki 09 349 8402, 050 352 3818 www.verhoomolinnankellari.fi Google-kartta Verhoomo Elegante Tiina Pyykkö, verhoilijakisälli Louhikkotie 9, 00770 Helsinki 050 331 6979 verhoomoelegante@gmail.com www.verhoomoelegante.fi Google-kartta Verhoomo Silkki Jaana Virtanen, verhoilijamestari Loisteputki 4 C, 00750 Helsinki 040 500 7115 jaana@verhoomosilkki.fi https://verhoomosilkki.fi Google-kartta Laatuverhoomo Popelka Senja Sirkeinen Helenankatu 4 00170 Helsinki 041 506 1569 senja@popelka.fi https://www.instagram.com/laatuverhoomo_popelka/ Google-kartta
  • Espoo, Kauniainen
    Verhoilu- ja Puusepänliike M. Ranne Markus Ranne Nissinpuisto 25, 02780 Espoo 0400 396 959 info@verhoilujapuusepanliike.fi www.verhoilujapuusepanliike.fi Google-kartta ​ Soffan verhoomo - möbeltapetsering Jenny Langenskiöld, verhoilijamestari Tallbackavägen 29 a, 02700 Grankulla 050 339 0609 info@soffan.fi https://www.soffan.fi Google-kartta ​ Wallon Werhoomo Liisa Wallo, verhoilijakisälli Olarinluoma 13, 02200 Espoo 050 328 3737 liisawallo@gmail.com www.wallonwerhoomo.fi Google-kartta Irimari Irina Holmberg osoitetiedot sopimuksen mukaan 050 304 8004 irimari.verhoilu@gmail.com www.irimari.fi
  • Vantaa
    Verhoomo Ulla Lehto Tmi Ulla Lehto Paasikuja 3 b A, 01700 Vantaa 040 521 5974 info@verhoomoullalehto.fi www.verhoomo-ullalehto.com Google-kartta ​ Verhoomo Koto Kaisa Haikola, verhoilijamestari Rauhamäentie 3, 01760 Vantaa 050 356 4922 info@verhoomokoto.fi www.verhoomokoto.fi Google-kartta ​ Verhoilu Vilja Inka Vilja, verhoilijamestari Nuijatie 17, 01650 Vantaa 040 707 9317 info@verhoiluvilja.fi www.verhoiluvilja.fi Google-kartta
  • Länsi-Uusimaa
    Verhoilu- ja sisustusliike Artemik Annina Pudas verhoilijamestari Masalantie 625 02440 LUOMA 040 577 4561 annina.pudas@gmail.com www.artemik.fi Google-maps Verhoilija Eemeli Antti Oksanen verhoilijamestari Takasenkatu 24 08150 Lohja 019 331016 verhoilija@verhoilijaeemeli.fi www.verhoilijaeemeli.fi Google-maps ​ Raseborgs Möbelvård Karin Westerlund verhoilijamestari Kustaa Vaasankatu 9 10600 EKENÄS 050 302 4555 kajsa@karinwesterlund.fi www.karinwesterlund.fi Google-maps ​ Verhoomo K. Tulonen Kurt Tulonen verhoilijakisälli Lapinkyläntie 309 02880 VEIKKOLA 040 580 4469 www.verhoomotulonen.fi verhoomo@luukku.com Google-maps ​ Verhoomo Ornamento Pia Stenlund verhoilijamestari Pohjoinen Laversintie 35 02580 SIUNTIO 040 562 3803 pia.stenlund@ornamento.net www.ornamento.net Google-maps ​ Tapetserarverkstad Eva-Maria Eva-Maria Nordlund Wättlaxvägen 1056 01570 Bromarv 040 704 1018 Google-maps ​ Verhoilu- ja entisöinti Anne Heimberg Kousantie 79 08700 Lohja 050 034 3480 anne.heimberg@saunalahti.fi Google-maps ​ Möbeltapetsering Maria Berghäll Maria Berghäll Evitskogvägen 1541 02570 Sjundeå 040 502 9659 maria.berghall@gmail.com www.verhoomomariaberghall.fi Google-maps ​ Verhoomo Mirja Koponen Hitsaajantie 10 10320 Karjaa 050 585 9315 osbacka@hotmail.com www.werhoilijapalvelee.fi/ Google-maps ​ Verhoomo Blåkulla Kirsi Pennanen-Kyttälä verhoilijamestari Västerbackantie 170, 10120 Tähtelä (Inkoo) 040 565 0068 verhoomo.blakulla@hotmail.com https://www.facebook.com/blakulla Google-maps ​ Verhoomo Lehtinen Mervi Lehtinen Pirunkorventie 50 03300 Otalampi 040 770 6234 info@verhoomolehtinen.fi www.verhoomolehtinen.fi Google-maps Verhoomo ja valjassepänverstas Couros Elina Parpala verhoilijamestari ja valjasseppä Myllypellontie 20b 02510 Oitmäki 044 776 9883 verstas@couros.fi www.couros.fi Google-maps
  • Keski-Uusimaa
    Verhoiluliike Matti Ryhänen OHR-Kotijoukot Oy Anna Einistö, verhoilijamestari Kumitehtaankatu 5 ovi 10, 04260 KERAVA 09 274 2110, 040 628 1988 posti@verhoiluryhanen.fi www.verhoiluryhanen.fi Google-kartta Tuusulan Verhoomo Heidi Saastamoinen, verhoilijamestari Myrtinojantie 6, 04340 Tuusula 040 575 5608 tuusulanverhoomo@kolumbus.fi Google-kartta Verhoiluliike P. Nikola Pauli Nikola, verhoilijamestari Savitorpankuja 8, 01800 KLAUKKALA 050 588 3559 pauli@verhoomonikola.fi www.verhoomonikola.fi Google-kartta Verhoomo Vanhan Viehätys Virve Taljavirta, verhoilijamestari Hommanäsintie 375, 04170 Paippinen (Sipoo) 040 530 4386 verhoomo@vanhanviehatys.com www.vanhanviehatys.com Google-kartta Verhoomo Isotäti Liisa Eräkare-Kemppainen, verhoilijamestari Nahkelantie 99, 04300 Tuusula 040 503 6114 liisa@verhoomoisotati.com www.verhoomoisotati.com Google-kartta Verhoilu & Sisustusliike Korento Päivi Haikali Aleksis Kiven tie 15 04200 Kerava 045 149 8578 verhoilija@verhoomokorento.com www.verhoomokorento.com Google-kartta ​ Verhoomo Nuppineula Oy Catarina Kuhlefelt, verhoilijakisälli Kalkkikiventie 2 A 10 04300 Tuusula 050 575 4075 info@nuppineula.com www.nuppineula.com Google-kartta ​ Verhoiluliike Eklund Oy Ida Eklund, verhoilijamestari Tupalantie 10 05840 Hyvinkää 040 777 8870 ida@verhoiluliike-eklund.fi www.verhoiluliike-eklund.fi Google-kartta ​ Verhoomo Mauronet Oy Jouko Välikoski Sulantie 7 G, 04300 Tuusula 040 506 4830 jouko.valikoski@mauronet.fi www.mauronet.fi Google-kartta
  • Itä-Uusimaa
    Kityn Verhoomo Kirsi Maaria Karinto, verhoilijamestari Nordenskiöldinkatu 23, 06100 Porvoo 040 071 8993 kirsi.karinto@gmail.com Google-kartta ​ Verhoomo Stoppa Eva Jägerholm-Brunberg, verhoilijamestari Upslaakintie 24 07130 Anttila 044 971 1462 info@stoppa.fi www.stoppa.fi Google-kartta ​ Verhoomo Unelma Mari Tikkanen, verhoilijamestari Susisuontie 3, 07840 Lindkoski (Lapinjärvi) 044 271 7773 mari@verhoomounelma.fi www.verhoomounelma.fi/ Google-kartta
  • Turku
    Verhoomo Hakakoski Sanna Hakakoski, verhoilijamestari Rauhankatu 23-25, 20100 Turku 02 230 9602 posti@verhoomohakakoski.com www.verhoomohakakoski.com Google-kartta Verhoomo Seslonki Elina Hilakari Sirkankuja 4, 20810 Turku 040 087 7622 seslonki@postipoika.com Google-kartta Verhoomo Vaahtera Leena Vaahtera, verhoilijamestari Karjakatu 35 b, 20520 Turku 02 488 6943 vaahteraleena@gmail.com www.verhoomovaahtera.fi Google-kartta Sisustusverhoomo K Kristiina Raumanen, verhoilijamestari Kärsämäentie 35 A (vanha Leaf karkkitupa), 20360 Turku 050 375 7881 sisustusverhoomo.k@gmail.com www.verhoomok.fi Google-kartta ​ Verhoomo Vekki Tanja Lillunen, verhoilijakisälli Nuppulantie 24, 20320 Turku 045 321 3281 verhoomovekki@gmail.com www.verhoomovekki.fi Google-kartta ​ Entisöintiliike Puunaula Timo Bergström Saukonojantie 23, 20250 Turku 050 368 5485 timo@puunaula.net http://www.puunaula.net/ Google-kartta ​ Sisustusverhoomo Propelli Stina Friman Läntinen Pitkäkatu 14, 20100 Turku 040 537 0116 sisustus.propelli@gmail.com Google-kartta ​ Verhoomo Kuusivaara Katri Kuusivaara-Lehto Otto Korhosen katu 2-4 20660 Littoinen 02 237 4974 kuusivaara@verhoomokuusivaara.fi www.verhoomokuusivaara.fi/ Google-kartta ​ Verhoomo Roosa Matleena Uurtio-Anttila Uimalankatu 11, 20880 Turku 045 171 7383 info@verhoomoroosa.fi www.verhoomoroosa.fi Google-kartta
  • Varsinais-Suomi
    Verhoomo Nasta Heidi Vuorinen Valkoapila 2, 21600 Parainen 040 833 9470, 02 4584 695 heidi@verhoomonasta.fi www.verhoomonasta.fi Google-kartta ​ Verhoomo Tocklin Elisa Peltoniemi Vesilaitoksentie 6 varasto 11 21200 Raisio 050 555 8206 verhoomotocklin@gmail.com www.verhoomotocklin.com Google-kartta ​ Tmi Anne Hakola Anne Hakola Hakolantie 36 21270 Nousiainen 050 521 9063 anne.hakola@dnainternet.net Google-kartta ​ Vätin verstas ja verhoomo Anni Lipasti, verhoilijakisälli Himaistentie 50 21880 Pöytyä 050 305 7442 anni.lipasti@vatin.fi www.vatin.fi Google-kartta ​ Verhoomo- ja entisöintiliike Anne Silver Anne Silver, verhoilijakisälli Rautilantie 15 23210 Vehmaa 040 557 6461 verhoomo.silver@gmail.com www.verhoomosilver.fi Google-kartta ​ Verhoomo Doris Maria Lastuniemi Träskbyntie 25, 21610 Kirjala 040 744 3199 verhoomodoris@gmail.com www.verhoomodoris.com Google-kartta ​ Verhoomo Silkki Jaana Virtanen, verhoilijamestari Saarentaantie 148, 31400 Somero 040 500 7115 jaana@verhoomosilkki.fi www.verhoomosilkki.fi Google-kartta ​ Onnela Palvelut Lindstöm Oy Mervi Lindström Salonkyläntie 600, 21140 Rymättylä 040 678 4420 mervi@onnelapalvelut.fi www.onnelapalvelut.fi Google-kartta
  • Satakunta
    Sisustusverhoomo Wanhat Toolit Anne Javanainen Verhoilijakisälli Katariinankatu 1, 28100 Pori 040 534 1804 anne.javanainen@gmail.com www.verhoomowanhattoolit.fi Google-kartta Verhoomo Nupi ja Nappi Minna Nordlund-Koivula Herralahdenraitti 1, 28360 PORI 040 583 8644 verhoomo.nupijanappi@gmail.com www.verhoomonupijanappi.fi Google-kartta Entisöinti & Verhoomo Wanha Vakka Päivi Hieta verhoilijamestari Koskenniemenkatu 10, 38700 Kankaanpää 050 592 9134 paivi.hieta@wanhavakka.net www.wanhavakka.net Google-kartta ​ Entisöinti- ja Sisustusverhoomo PatinaWilla Tarja Salminen Friitalantie 11c 4, 28400 Ulvila 040 755 4691 patinawilla@gmail.com www.patinawilla.fi Google-kartta
  • Pirkanmaa
    Akaan Verhoomo Terhi Strengell Ajoneuvoverhoilijamestari Satamatie 37 Rak. 2, 37800 Akaa 040 834 6522 terhi.strengell@akaanverhoomo.fi www.akaanverhoomo.fi Google-kartta ​ Verhoiluliike M. Vartiainen Mauri Vartiainen Verhoilijamestari Kolismaankatu 1, 33300 Tampere 03 3451 520, 050 405 7607, 040 083 5329 verhoiluliike.m.vartiainen@elisanet.fi www.verhoiluliikevartiainen.com Google-kartta ​ Verhoomo Mööpelivaatturi Jenni Verho Verhoilijamestari Viljapellontie 11 33820 TAMPERE 050 326 2274 moopelivaatturi@gmail.com www.moopelivaatturi.com Google-kartta Verhoomo Sinikka Mäkelä Sinikka Mäkelä Verhoilijamestari Hatanpään valtatie 34 C 33100 TAMPERE 040 589 8511 verhoomo.sinikka.makela@kolumbus.fi www.kolumbus.fi/verhoomo.sinikka.makela Google-kartta Pii-Kettilä Oy Sari Piensalo, verhoilijakisälli Saarenvainionkatu 3, 33710 Tampere 044 744 5895 verhoomo@pii-kettila.fi www.pii-kettila.fi Google-kartta ​ Verhoomo ja sisustuspalvelu Piristämö Piritta Oksanen Mariankatu 31, 33200 Tampere 050 597 3336 piristamo@gmail.com verhoomopiristamo.fi Google-kartta ​ Verhoilijamestari Katja Torvinen Katja Torvinen Verhoilijamestari Kuusistontie 6, 33480 YLÖJÄRVI 050 330 9113 katja@verhoilijamestari.net www.verhoilijamestari.net Google-kartta​
  • Kanta-Häme
    Auto- ja huonekaluverhoomo Kohonen Riuttantie 123, 11910 Riihimäki 0400 777822 Google-kartta Verhoilija Maija Nurmi Maija Nurmi, verhoilijamestari Juhonkatu 1 11310 Riihimäki 044 231 1296 info@verhoilijamaijanurmi.fi www.verhoilijamaijanurmi.fi Google-kartta Verhoilu LilaCamilla Marjut Laitinen, verhoilijamestari Havintie 70, 11710 Riihimäki 050 585 5027 verhoilu@lilacamilla.fi www.lilacamilla.fi Google-kartta Verhoiluliike Wiik Oy Markus Wiik Wiikintie 56 31110 MATKU FORSSA 040 032 6025, 03 435 0304 wiik@verhoomowiik.fi www.verhoomowiik.fi Google-kartta Verhoomo Anne-Maria Anna-Maria Hassel, verhoilijamestari Jylhäntie 6, 12540 Launonen (Loppi) 040 722 4939 posti@verhoomoanne-maria.fi www.verhoomoanne-maria.fi Google-kartta Verhoomo VillaMari Anne Peltonen Aulangontie 35-37, 13210 Hämeenlinna 050 62312 verhoomo@villamari.fi www.taidolla.fi verhoomo@villamari.fi Google-kartta
  • Päijät-Häme
    Papan Verhoilu Tapio Hilska Vääksyntie 14, 17200 Vääksy 040 505 8563 tapio.hilska@gmail.com https://www.facebook.com/PapanVerhoiluPuoti Google-kartta Saidan Verhoomo ja Vintage Saida Blomberg, verhoilijamestari Mustapuronkatu 26, 15300 Lahti 050 049 9049 saida@saidanverhoomo.fi www.saidanverhoomo.fi Google-kartta RestaurointiWerstas Lind ky Maarit Lind Vuolenkoskentie 184 19110 Vierumäki 040 591 5646 maarit@werstaslind.fi www.werstaslind.fi Google-kartta Fasetti Oy Samuli Ylönen Vanha Messiläntie 8, 15860 Hollola 010 423 1000 samuli@fasetti.fi www.fasetti.fi Google-kartta ​ Varma Sauma Ky Susanna Ignatius, verhoilijakisälli Lemminkäisenkatu 1, 15210 Lahti 044 9811721 info@varmasauma.fi www.varmasauma.fi Google-kartta Verhoomo Vanha Juttu Marjaana Kautto Takojankatu 5, 15800 Lahti 040 741 0022 info@vanhajuttu.fi www.vanhajuttu.fi Google-kartta
  • Keski-Suomi
    Verhoilijamestari Iiris Iiris Mero Verhoilijamestari Erkki Mero Verhoilijamestari Pääskyläntie 41 42100 Jämsä 050 557 9369 www.verhoilijamestari.fi verhoilijamestari@verhoilijamestari.fi Google-kartta Tikkiverstas Oy Sanna Aho, verhoilijamestari Vapaudenkatu 85 40100 Jyväskylä 040 593 4338 www.tikkiverstas.fi info@tikkiverstas.fi Google-kartta Verhoomo HippaSilla Eija Perkiö Viitaniementie 6 40720 Jyväskylä 050 065 8083 https://www.facebook.com/verhoomohippasilla/ verhoomohippasilla@gmail.com Google-kartta Verhoilu-Idefix Oy Anneli Hiiri Verhoilijamestari Mäkitie 12 42100 Jämsä 0400 213 224 idefixliike@gmail.com www.idefix.fi Google-kartta
  • Kymenlaakso
    Verhoomo E. Pirnes Oy Eero Pirnes Verhoilijamestari Poikkikatu 3, 49400 HAMINA 05 344 8900 verhoomo.pirnes@kymp.net Google-kartta
  • Etelä-Karjala
    Vuoksen Verhoomo Oy Eija Lipiäinen Leppärinne 4, 55800 IMATRA 050 473 1520 Google-kartta Verhoomo Ajan takaa Mari Sorvali Asemantaus 3, 55100 IMATRA 044 702 8389 Google-kartta
  • Pohjois-Karjala
    Verhoilijamestari Staffan Tapio Tahvanainen Verhoilijamestari Joukahaisenkatu 3 b 80260 Joensuu 040 736 4354 tapio.tahvanainen@staffan.fi www.staffan.fi Google-kartta Verhoilupaja Savolainen Ky Marko Savolainen Verhoilijamestari Koulukatu 44, 80100 JOENSUU 013 223 559, 044 356 6708 info@verhoilupaja.fi www.verhoilupaja.fi Google-kartta Liituraita Leena Hovattala Rekkatie 11 a 5, 80100 Joensuu 045 787 79213 leena@liituraita.fi www.liituraita.fi Google-kartta
  • Etelä-Savo
    Verhoiluliike Virpi Räsänen Virpi Räsänen Olavinkatu19-21 57130 Savonlinna 040 530 1419 virpi.rasanen@luukku.com www.verhoiluliikerasanen.fi Google-kartta Verhoomo Vermiina Verhoilijamestari Miina Montonen-Fehrmann Nuijamiestenkatu 1 50100 Mikkeli 015 363 840 vermiina@gmail.com www.vermiina.fi Google-kartta Lampuula Oy Hetta Torpo Lampuulahdentie 131 52550 Hirvensalmi 0400 627 482 hetta.torpo@gmail.com Google-kartta
  • Pohjois-Savo
    Verhoomo Kuutakoski Juho Lahtinen Verhoilijamestari Puijonkatu 39 (sisäpiha), 70100 Kuopio 050 413 0111 kuutakoski@hotmail.com www.kuutakoski.fi Google-kartta
  • Etelä-Pohjanmaa
    Marjan Verhoomo ja Kehys Marja Nukala Härmäntie 17, 62300 Härmä 040 031 4343 www.marjanukala.fi info@marjanukala.fi Google-kartta
  • Pohjois-Pohjanmaa
    Sisustus Brita Brita Mäkitalo Hallituskatu 10, 90100 Oulu 040 716 6795 info@sisustusbrita.fi www.sisustusbrita.fi Google-kartta Verka Mestarit Oy Seppo Jaakola Limingantie 5 90400 Oulu 040 961 9232 seppo.jaakola@verkamestarit.fi www.verkamestarit.fi Google-kartta
  • Kainuu
    Verhoomo Veera Taina Karppinen Verhoilijamestari Peltokuja 19 87250 Kajaani 040 545 3050 verhoomo.veera@kajaani.net www.verhoomoveera.fi Google-kartta
bottom of page